201106301646158822.jpg
201106301622021498.jpg
201106301311235486.jpg
Saada link Prindi PDF

 

 

 

VELOX ehitussüsteem on Eesti turul uudne, kuid Austrias juba üle 50 aasta kasutusel olnud ehitustehnoloogia. Selle abil valmivad tugevad, kauakestvad ja energiasäästlikud majad, milles on ühendatud kivimaja parimad omadused ning puitmajaga võrreldav ehitamise lihtsus ja kiirus.

VELOXist majadel on:


  • eelised arhitektuuriliste ehituslahenduste osas – VELOXi vahelaekarpidega saavutatav pikk sildeulatus ei nõua suuremate ruumide projekteerimisel tülikaid poste või kandvaid vaheseinu; võimalik on teha ka ringseinu, kaari, võlve jne
  • tulekindlus ja vastupidavus loodusjõududele - VELOXi plaatide koostises kasutatav tsement ja maja betoonsüdamik annavad kõrge tulepüsivusklassi, tänu plaatide koostisesse kuluvale vedelklaasisegule ei hakka seinad mädanema ega hallitama ning on närilistekindlad
  • betoonmaja kestvus ja tugevus – maja turuväärtus ei lange ajas oluliselt
  • hea sisekliima - VELOX on keskkonnasõbralik materjal ega erita tokisilisi aineid, lisaks annab vundamendilahendus kaitse radooni eest
  • puiduga võrreldav materjali töötlemise lihtsus - VELOXi plaate saab kergelt saagida, puurida, freesida, naelutada ning kinnitada kruvisid ilma tüübliteta.

VELOXi_ehitise_läbilõige

 

VELOXi  tooted – erineva paksusega vundamendi- ja seinaplaadid, soojusisolatsiooniga plaadid, vahelagede karbid - moodustavad komplektse ehitussüsteemi vundamendist katuseni. Plaate seovad spetsiaalsed ühendusklambrid ning stabiilsuse vahelagedele annavad kolmiksarrused. Plaatide vahele valatakse betoon, millega tekkib seintele tugev monoliitne betoonsüdamik. Plaadid jäävad kahele poole betooni äravõetamatute ehk jäävraketistena.

 

VELOXi kasutusalad:

Uusehitised, sh eramud (ka madalenergia- ja passiivmajad), korrusmajad, administratiiv- ja ühiskondlikud hooned, tööstushooned.

Hoonete rekonstrueerimine ja kapitaalremont, sh vaheseinad, uute korruste pealeehitamine ilma vundamenti või olemasolevaid seinu tugevdamata, kombineerimine metall-, puit-, kivi- või paneelkonstruktsioonidega, keeruliste arhitektuursete vormide teostus.